Nga 120 kilogramë deri në 63 kilogramë Unë thjesht kam ndjekur këshillën e idhullit tim dhe arrita të dobësohesha!

Përshëndetje! Mua më quajnë Florjana dhe jetoj në një qytet të vogël. Deri para pak kohësh, unë isha një vajzë e thjeshtë nga rajoni, derisa historia ime e transformimit tim të jashtëzakonshëm nuk u shfaq në internet!

Sot në këtë artikull unë do t'ju tregoj se çfarë më ndihmoi mua të heq pothuajse 60 kilogramë dhjamë fakt i cili ndryshoi totalisht jetën time.

Gjithë jetën time unë kam vuajtur nga pesha e tepërt. Kur isha e vogël, mbaj mend që prindërit më detyronin të haja shumë ushqim. Në familjen tonë është konsideruar gjithmonë si diçka e zakonshme konsumimi i ushqimit të shpejtë në sasi të mëdha, dhe nuk mund ta imagjinoja se çfarë TMERRI do të shkaktonte tek mua e gjithë kjo...

Në shkollë unë asnjëherë nuk përshtatesha me komandeën, isha si ai miu gri. Mua gjithmonë më vinin pseudonime, më poshtëronin, shokët e klasës thyenin gjërat e mia, më shtynin dhe madje madje një herë më kanë mbyllur në tualetin e meshkujve. Mbaj mend kanë tentuar edhe të më hedhin në koshin e plehrave, por për fat të mirë nuk ia dolën dot, megjithatë ata morrën dhe hodhën aty të gjitha gjërat e mia, ndaj dhe mua desh të gërmoja dhe ti nxirrja ato prej andej Unë nuk e dija se çfarë të bëja dhe thjesht duroja talljet e tyre të vazhdueshme duke fshehur dëshpërimin tim

Asnjë nuk donte të ishte miku i një femre kaq të shëndoshë, ndaj dhe unë nuk kisha miq. Vetëm muzika ishte pasioni im, e cila më ndihmonte të shpërqendrohesha nga ferri rreth meje

Në atë kohë mua më pëlqente jashtëzakonisht shumë këngëtarja Luminita Аnghel! Ajo ishte idhulli im!E adhuroja pa fund figurën e saj, një trup i dobët dhe i bukur, shtuar këtu dhe talentin e pabesueshëm. Krahasuar me të, unë isha thjesht një krijesë e neveritshme pa shpresë që të bëhesha në një të ardhme më e mirë

Nuk ka rëndësi se sa shumë unë u përpoqa për të humbur peshën e tepërt, i gjithë mundimi im rezultoi të ishte i kotë. Depresioni, uria, vetë-keqardhja, Për shkak të gjëndjes time të rënduar emocionale unë shtova edhe më shumë peshë dhe as rrobat e mia nuk po më bënin më, e kisha shumë të vështirë të ecja për një kohë të gjatë, kisha marrje fryme. Përgjatë natës, unë qaja, sepse ndihesha e dëshpëruar dhe e neveritur me veten time, dhe pastaj filloja përsëri të haja me shpresën se kjo gjë do e mbyste dhimbjen që ndieja....

Por një ditë të bukur jeta ime ndryshoi plotësisht...

Kur Luminita Аnghel shtoi 30 kilogramë, dashuria ime për të nuk u shua.

Në një nga programet televizive, Luminita e pranoi:„Prej faktit se unë shtova peshë, NJË NUMËR I KONSIDERUESHËM PRODUCENTËSH REFUZUAN TË PUNONIN ME MUA. Për shkak të kontratave të humbura dhe mungesës së ofertave, kalova në depresion, kjo nuk më kishte ndodhur më parë!Më duhet të humbisja peshë urgjentisht, në të kundërt do të më duhej të hiqja dorë nga jeta e Show business dhe do të humbisja fansat e mi!”

Papritmas, kuptova se edhe një yll botëror vuan nga mbipesha, ashtu sikundër edhe unë! Producentët, miqtë dhe madje edhe fansat filluan të largoheshin prej saj!Në qoftë se je I shëndoshë, në rradhët e saj shoqëria nuk do të pranojë

Por pas disa muajsh, E DOBËSUARA tashmë Luminita sërisht u shfaq nëpër kopertinat e revistave!Edhe më e dobët se më përpara!

Unë nuk kisha as dyshimin më të vogës se kjo kishte ndodhur për arsye sepse Luminita ishte një yll. Yjet kanë dietologët dhe trajnerët më të mirë në botë, dhe ata me lehtësinë më të madhe mund të ndërmarrin nisma të tilla sikundër janë ndërhyrjet kirurgjikale të tipit liposuction. Unë nuk kisha para për këto gjëra, por në qoftë se Luminita mundi të dobësohet, përse mos të mundem edhe unë? Egzistojnë shumë mënyra të lira për të humbur peshë. Isha kaq e ngazëllyer nga ndryshimet e saj saqë zgjodha vendosmërisht për të kapërcyer të gjitha vështirësitë dhe më në fund të humbas peshë!

Fillova të kërkoj informacione në internet të cilat mund të më ndihmonin. Kam lexuar një grumbull të madh forumesh dhe blogesh, më kanë lloj e soj rekomandimesh, më këshilluan madhe edhe të bëj një plan të caktuar dhe të rrija e uritur

Një ditë më ra në sy një reklamë e djegësit të yndyrnave FitoSpray.Fillimisht dëshiroja ta mbyllja faqen në fjalë, por më vonë mu duk mjaft interesante dhe vendosa ta lexoj deri në fund se çfarë efekti ka në trup.

Sikundër rezultoi, Fitospray nuk është se përmban ndonjë përbërës magjik, por vetëm komponentë të balancuar natyralë, të cilët së bashku japin një efekt djegie yndyrnash. Tekstualisht duke shkaktuar shkrirjen e yndyrës së tepërt!

Te faqja zyrtare e internetit thuhet se figurën e dëshiruar mund ta arrish për vetëm një muaj, duke përdorur Fitospray vetëm dy herë në ditë.

Pastaj kuptova se shumë yje e përdorin këtë preparat për tu dobësuar. Fitospray është aq shumë popullor tashmë sa që mund ta blini në mënyrë të drejtëpërdrejtë nga interneti jo vetëm në Shqipëri, por edhe në shtetet e tjera

Në fillim kisha dyshimet e mia se gjithçka ishte me të vërtetë ashtu, por pastaj ndryshova mendim kur pashë njerëz të vërtetë në Facebook që kishin arritur të humbisnin peshë falë FitoSpray.

Pikërisht atë mbrëmje porosita një pako për veten time në faqen zyrtare të internetit, duke qenë se kisha frikë mos blija ndonjë produkt fallco

Efekti i tij i tejkaloi pritjet e mia!Gjatë gjithë jetës time unë kam qenë e shëndoshë,mua prej këtij fakti më kanë poshtëruar gjithmonë, por këtë herë unë fillova "të shkrij". Kam humbur pothuajse gjysmën e peshës time të mëparshme!

Unë nuk mund ta besoja se e gjithë kjo ishte duke ndodhur me mua!

Më në fund unë arrita të dobësohem pa stres, depresion, ushtrime të stërmundimshme apo edhe uri!

Dikur mua më poshtëronin, ndërkohë që sot kam shumë fansa të mitë . Nga një lopë e dhjamosur, unë u shndërrova në një modele të vërtetë! Më përpara mua më braktisnin miqtë e mi, ndërkohë që sot ata as që nuk më duhen duke qenë se unë arrita me lehtësinë më të madhe të kem njohje të reja.

Për herë të parë në jetën time nuk kisha turp të vishja rroba të ngushta dhe seksuale. Tashmë unë e di me siguri që jam e bukur dhe e dëshiruar. Rifitova sigurinë në vetvete, e adhuroj veten time dhe sigurisht trupin tim.

Prindërit, miqtë, kolegët e mi u habitën shumë nga mënyra se si unë kisha ndryshuar, ata kurrë nuk më kishin parë kështu dhe nuk e dinin që unë mund të dukesha kaq e mrekullueshme! Sikundër dhe më parë, unë konsumoja të gjitha ushqimet që dëshiroja, por pesha ime nuk ka ndryshuar për asnjë gram!

Në qoftë se disa muaj më parë do të kisha menduar se mund të dukem kështu, nuk do ti kisha besuar vetes! Ju nuk mund të imagjinoni se sa e mrekullueshme është të filloni ta ndjeni veten të dobët, të bukur dhe seksuale. Tashmë unë nuk kisha më probleme me përzgjedhjen e veshjeve, nuk më duhej më të kërkoja xhaketa dhe pulovra të përmasave të mëdha, të cilat nuk është dhe aq e thjeshtë t’i gjesh pikë së pari.

Pasi u dobësova, unë fillova ta ndiej veten me të vërtet të lumtur!Dhe e gjithë kjo falë Fitospray, i cili më ka ndihmuar jo vetëm mua të dobësohem, por edhe shumë njerëzve të tjerë, duke përfshirë këtu edhe yje të ndryshëm me famë botërore!

Përveçse më ndihmoi të hiqja peshën shtesë, ky preparat më ndihmoi edhe të gjeja dashurinë e vërtetë. Po, unë nuk jam më vetëm, tani unë e kam një të dashur dhe afër tij unë harroj të gjitha problemet e mia. Sikundër nuk kam më frikë të fitoj peshë pas lindjes, sepse e di se si ta heq shpejt atë :)

Këshilla ime për ju, të dashura vajza, ju nuk keni më nevojë të sforcoheni nëpër stërvitje të lodhshme ose të ndiqni dieta të rrepta e të pashëndetshme! Harrojini operacionet kirurgjikale dhe proçedurat e tjera të rrezikshme. Vetëm një pikë e këtij preparati është e mjaftueshme ,pas çdo vakti, për të hequr qafe problemet e peshës.

Unë vazhdoj të konsumoj çfarë ushqimi të dua, por pavarësisht kësaj kilogramët e tepërt qëndrojnë larg trupit tim. Çdo ditë unë vazhdoj të humbas peshë pak e nga pak kështu që nëse ju mbarojnë idetë se si të humbisni peshë - vizitoni faqen zyrtare të internetit dhe porosisni Fitospray! Në qoftë se ky produkt arriti të më ndihmojë mua, atëherë më besoni, patjetër do t'ju ndihmojë edhe juve!

Komentet:

Amela R13.01.2018 - 12:31

Urimet e mia më të përzemërta! Faleminderit për këshillën tuaj, kam qenë duke e luftuar për një kohë të gjatë peshën time të tepërt dhe tani unë patjetër do të jem në gjendje ta fitojë këtë betejë me FitoSpray. Ju faleminderit sërisht!

Kledisa G.14.01.2018 - 01:44

Unë e kam provuar Fitospray rreth 6 muaj më parë. Sikundër edhe ti, unë kam qenë e shëndoshë, ndërkohë që tani nuk më njeh njeri. Nuk mund ta imagjinoj dot që vetëm 6 muaj më parë unë kam patur kilogramë të tepërt në trup!

Adelajda P.14.01.2018 - 17:30

Urimet e mia, dukesh e mrekullueshme! Gjithashtu faleminderit për këshillën. Motra ime vuan nga dhjamosja, tashmë unë e di se si ta ndihmoj atë, madje e kam porositur Fitospray për të.

Dorela V.15.01.2018 - 11:54

Edhe mua më kanë poshtëruar në shkollë sikundër dhe ty. Ka qenë një periudhë mjaft e vështirë siç e përshkrove dhe ti, dhe në qoftë se ky preparat të ka ndihmuar ty, me siguri që do të më ndihmoj edhe mua. Faleminderit që ndave me ne këtë sekret bukurie!

Elvana K.16.01.2018 - 09:03

Unë linda një djalë jashtëzakonisht të bukur, por pas lindjes nuk arrita dot të rikthejë format e mia të mëparshme. Morra një peshë të madhe. Faleminderit shumë për këtë histori të trishtë por me një fund të bukur. Unë do e provojë me siguri Fitospray. Shpresoj që së shpejti do të mund ti vesh përsëri fustanet e mia të preferuara.

Jonida Xh.17.01.2018 - 09:03

Më ka prekur shumë historia jote... Me mua nuk janë tallur kurrë, por unë gjithmonë kam qenë e shëndoshë. Kam tentuar të dobësohem përmes dietave të ndryshme dhe sportit, por nuk ia kam dal dot mbanë:(. Shpresoj që Fitospray do të më ndihmojë!

Marjeta H.18.01.2018 - 12:01

Unë ia dola të dobësohem me ndihmën e këtij produkti!!!. Për një kohë të gjatë kam menduar se kjo është diçka e pamundur! Duhet theksuar se unë si më parë nuk e përmbaj veten në të ngrënë, por tashmë pesha qëndron e njëjtë. Ëndrra ime më e madhe u realizua, tani unë jam e dobët!

Megi P.19.01.2018 - 18:04

Jam lodhur shumë duke qenë gjithmonë e shëndoshë... Bashkëshorti im është edhe më i shëndoshë se mua, dhe më dashuron ashtu siç jam, por mendoj se në të ardhmen që të dy do të ndeshemi me probleme serioze për shkak të mbipeshës. Prandaj dhe ne së bashku do të provojmë produktin për dobësim FitoSpray. Na uroni fat!

Suada L.21.01.2018 - 03:18

Është e vështirë të besosh në faktin se mund të dobësohesh vetëm duke përdorur një lloj preparati.

Altea A.22.01.2018 - 15:49

Vajza mos e vrisni mendjen se çfarë mendojnë të tjerët për ju, duajeni veten ashtu siç jeni

Ajsel R.24.01.2018 - 07:45

Mua nuk më ka pëlqyer kurrë vetja ime kur kam qenë e shëndoshë! Vetëm falë Fitospray arrita më në fund ta dashuroj trupin tim! Rezultati i arritur I ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë e mia.

Porositeni